Żółta plamka leczenie – to nie jest prosta kwestia

Żół
W kręgu medycznym panuje opinia, że zwyrodnienie plamki żółtej jest jedną z gorszych chorób oczu. Czym jest ADM? I dlaczego można na nią zachorować? Przeczytaj ten tekst i poznaj moją historię.

Moje problemy ze wzrokiem

Będąc osobą w podeszłym już wieku nie mogę dziwić się, że problemy ze wzrokiem zaczęły się imać także mojej osoby. Niestety nie jesteśmy w stanie zatrzymać postępowanie naszego wieku mimo, że czasem bardzo byśmy tego chcieli. Od przeszło dwudziestu lat paliłam papierosy do momentu kiedy wykryto u mnie postępujące objawy zwyrodnieniowe w plamce żółtej oka. Początkowo nie było u mnie widać żadnych, nawet najmniejszych problemów zdrowotnych, które można byłoby przypisać do palonego przeze mnie tytoniu. Niestety, do czasu. Pogarszający się wzrok początkowo kojarzyłam bardziej z moim wiekiem, gdyż na początku bieżącego roku ukończyłam 55 rok życia. Nie jest to co prawda jeszcze wiek starczy, niemniej jednak w tym wieku daje się już stopniowo zauważyć progresywne postępowanie schorzeń dotyczących naszych oczu. Paląc papierosy przez ponad dwadzieścia lat nigdy wcześniej nie miałam żadnych problemów zdrowotnych. Można by rzec śmiało, iż cieszyłam się uprzednio wręcz końskim zdrowiem, choć paliłam ponad paczkę papierosów dziennie. Nie mogłabym mieć prawa do zdziwienia, gdyby na zdrowiu podupadły moje płuca czy też serca w związku z dużą ilością palonych papierosów, jednak fakt, że papierosy wpłynęły na pogarszanie się ostrości mojego wzroku wywołał u mnie olbrzymie zaskoczenie.

Na początku byłam załamana

Lekarz rodzinny zaczął podejrzewać u mnie pierwsze objawy związane z degeneracją mojej plamki żółtej, które przypisał palonym przeze mnie papierosom. Początkowo nie chciałam w to wierzyć. Jednak po wyszukaniu w Internecie frazy „żółta plamka leczenie oraz objawy” okazało się, że palone przeze mnie nałogowo papierosy najwidoczniej wpłynęły na pogarszanie się mojego wzroku. Po odstawieniu palenia oraz zastosowaniu szeregu medykamentów i kapsułek, których stosowanie zlecił mi mój lekarz rodzinny wraz z okulistą udało mi się znacząco poprawić jakość mojego widzenia, bo zaczęłam stosować żółta plamka leczenie. Ponownie udało mi się odzyskać klarowność widzianych przedmiotów, a moje oczy zaczęły stopniowo coraz mniej mi doskwierać i boleć. Jak widać papierosy prędzej czy później musiały dać mi się we znaki.