Zalety telewizji hotelowej dla gości, właściciela i pracowników

XXI wiek można śmiało nazwać wiekiem nowych technologii i innowacyjnych pomysłów. Dzisiaj nie tyle produkujemy nowe wynalazki, ile udoskonalamy już istniejące, wprowadzamy nowoczesne programy oraz szukamy coraz co nowych sposobów wykorzystania dla tak powstałych urządzeń. Jednym z takich oryginalnych tworów jest telewizja hotelowahttp://www.intelihotel.pl/blog/zalety-telewizji-hotelowej/. Jakie zalety ma to rozwiązanie? Więcej informacji w dalszej części tekstu.

Czym jest telewizja hotelowa?

Co to w ogóle jest ta telewizja hotelowa. Na to pytanie teoretycznie można odpowiedzieć dość prosto – jest to po prostu telewizja w hotelu. Jednak to by było zdecydowanie za proste. Taka bowiem zwykła telewizja jest już w zasadzie standardem nawet i w podrzędnym pensjonacie. Tutaj zaś chodzi o coś innego – telewizja hotelowa bowiem wyróżnia się tym, że jest w pełni zintegrowana z całym systemem hotelowym. Oczywiście zatem koszty jej założenia są znaczne, jednak jeszcze większe są zyski z niej, a to przede wszystkim dzięki jej licznym zaletom.

Zalety telewizji hotelowej dla klienta

W każdej firmie, a szczególnie w hotelu, najważniejszy jest klient. Przede wszystkim musimy zatem dążyć do tego, aby był on jak najbardziej zadowolony. Jakie zatem zalety telewizji hotelowej będą przeznaczone dla niego?

1) możliwość przeprowadzenia videokonferencji

Tą zaletę docenią przede wszystkim osoby podróżujące w celach służbowych i biznesowych. Często mają oni tak napięty grafik, że możliwość spotkania się z kimś w przestrzeni wirtualnej jest dla nich prawdziwym wytchnieniem.

2) wybór programów i filmów

To będzie na pewno zaleta dla wszystkich – nie tylko tych, którzy podróżują w celach biznesowych, lecz w zasadzie dla każdej osoby, a już na pewno dla rodzin z dziećmi. Dzisiaj bowiem naturalny jest fakt, że każdy z nas chce obejrzeć to, o czym w danej chwili myśli. raczej nie patrzymy na program i później nie myślimy, co nam odpowiada, tylko robimy w drugą stronę – zastanawiamy się, co chcemy puścić a następnie włączamy ewentualnie coś podobnego. Telewizja hotelowa jak najbardziej daje takie możliwości !

3) możliwość zamówienia z pokoju

Warto także zauważyć, że dużą zaletą telewizji hotelowej jest to, że ponieważ jest ona zintegrowana z całym systemem, to wiele zamówień można wykonać prosto z pokoju, tu też możemy uregulować wszelkie rachunki. Nie trzeba już dzwonić, schodzić na recepcję…

Zalety telewizji hotelowej dla właściciela

Jakie zaś zalety z posiadania telewizji hotelowej ma właściciel obiektu? Oczywiście, skoro klient jest zadowolony, to chętniej przybędzie następnym razem a także pocztą pantoflową rozsławi nasz obiekt. Jednak to nie wszystko, ponieważ możemy wymienić jeszcze bardzo wiele innych zalet. Przede wszystkim bowiem właściciel obiektu może mieć znaczne zyski z takiej telewizji hotelowej.

1) reklama

Oczywiście takie zyski umożliwiają reklamy. Mogą to być zarówno reklamy innych firm, jaki hotelu, które prezentują jego ofertę.

2) personalizacja oferty

Ponadto zaletą takiej telewizji hotelowej jest to, że za jej pomocą możemy dokładnie zapamiętać profil danego klienta – co zamawiał, jak płacił, z czego chętnie korzystał itd. Dzięki temu przy jego następnym pobycie możemy spersonalizować ofertę. Ponadto takie dane o wszystkich gościach z hotelu pomogą nam wykonać analizę, dzięki której będziemy wiedzieć, co warto ulepszyć.

Zalety telewizji hotelowej dla pracowników

Co zaś ma pracownik z wdrożenia telewizji hotelowej? Otóż przede wszystkim warto podkreślić, że telewizja hotelowa oznacza usprawnienie pracy oraz mniejszy kontakt z trudnymi gośćmi, z czego ucieszy się na pewno każdy nasz pracownik.