W jakim celu wdrożyć system JIRA?

Nowoczesny system JIRA – http://jirasolutions.pl/jakim-celu-wdrozyc-system-jira/ – cieszy się rosnącym zainteresowaniem wielu przedsiębiorstw. Jest to oprogramowanie, które umożliwia zminimalizowanie papierkowej roboty do absolutnego minimum. Jak powszechnie wiadomo w niemal każdym przedsiębiorstwie generowana jest ogromna ilość dokumentacji m.in. faktur, umów, wniosków, kwestionariuszy osobowych, a także wiele innych. Integracja systemu JIRA sprawi, że odnalezienie poszukiwanych informacji będzie o wiele prostsze oraz szybsze. Elektroniczny obieg dokumentów to przyszłość, więc każde przedsiębiorstwo powinno skorzystać z takiego ułatwienia. System JIRA daje wiele możliwości, a ponadto platforma może być dostosowywana do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa. Jak to możliwe? Oprogramowanie składa się z kilkunastu rozmaitych narzędzi, które można wdrożyć w dowolnym momencie.

Integracja systemu JIRA – od czego zacząć?

Przed wdrożeniem oprogramowania do firmy warto skorzystać z możliwości analizy. Dzięki nie można porównać aktualne wyniki przedsiębiorstwa, a także prognozowane efekty, które nastąpią po integracji systemu. Ponadto można dowiedzieć się więcej na temat dostępnych wtyczek, a także zaczerpnąć porady, który plug-in najlepiej sprawdzi się w danym przypadku. Jest to świetna opcja dla firm, które nie są do końca pewne, czy chcą wdrożyć system lub obawiają się, że przyniesie on zbyt małe rezultaty.

Po podjęciu decyzji dotyczącej wdrożenia oprogramowania następuje proces integracji. Na uwagę zasługuje fakt, że wszystkie czynności z tym związane realizowane są przez doświadczonych ekspertów, którzy dostarczają platformę. Integracja systemu JIRA nie zakłóca pracy przedsiębiorstwa. Zwykle odbywa się ona wtedy, gdy praca w firmie została już zakończona. Dzięki temu wdrożenie i konfiguracja systemu może odbywać się w pełnej swobodzie.

Obsługa systemu JIRA jest intuicyjna, więc zrozumienie podstawowych zasad funkcjonowania platformy nie będzie stanowić żadnego wyzwania. Oczywiście pracownicy zostaną przeszkoleni, tak aby praca była przyjemna i bezproblemowa. Firma dostarczająca oprogramowanie JIRA służy wsparciem na każdym etapie współpracy. W przypadku, jakichkolwiek problemów można liczyć na to, że pomoc nadejdzie tak szybko, jak to tylko możliwe.

System JIRA – co można zyskać?

Wdrożenie systemu JIRA do przedsiębiorstwa bezpośrednio przekłada się na usprawnienie komunikacji. Elektroniczny obieg dokumentów daje o wiele więcej możliwości, niż tradycyjna archiwizacja. Wyszukanie potrzebnych dokumentów to zaledwie kilkanaście minut. Platforma jest nie tylko komfortowa w użytkowaniu, ale również intuicyjna. Nie potrzeba posiadać specjalistycznej wiedzy, aby poradzić sobie z obsługą systemu. Zaoszczędzony czas można przeznaczyć na realizację innych zadań. Należy podkreślić, że w skali miesiąca można zyskać nawet kilka godzin, które marnowane są na poszukiwanie dokumentów.

System JIRA przedstawia najświeższe dane, co niweluje ryzyko popełnieni błędu. Oczywiście istnieje możliwość znalezienia dokumentów z dowolnego okresu. Wszystko zależy od parametrów określonych w wyszukiwarce.

Wiele przedsiębiorstw jest zmuszonych do tego, aby archiwizować dokumentację papierową. Mogłoby się wydawać, że w takiej sytuacji wdrożenie elektronicznego obiegu jest bezsensowne. Nic bardziej mylnego. Oprogramowanie JIRA pozwala na równoległe gromadzenie dokumentacji papierowej. Platforma generuje specjalne sygnatury w postaci kodów kreskowych, które należy umieścić na dokumentach. Sprawia to, że ich fizyczne odnalezienie w archiwum to kwestia kilku minut.