Usuwanie żylaków laserem – metoda na piękne nogi


Która z pań nie chciałaby mieć pięknych nóg, którymi mogłaby się pochwalić w sezonie letnim. Niestety, zdarza się, że na skutek prowadzonego trybu życia lub też wykonywanej pracy na nogach tworzą się nieestetycznie wyglądające żylaki, których naprawdę trudno jest się pozbyć domowymi sposobami czy też preparatami z drogerii i apteki. Wobec tego, w jaki sposób pozbyć się tego problemu i znów cieszyć się pięknymi nogami? Istnieją skuteczne sposoby na usuwanie żylaków i warto przekonać się o tym na własnej skórze. Zachęcamy do przeczytania naszego tekstu lub zajrzenie na stronę: http://alfamedycyna.pl/laserowe-leczenie-zylakow/.

Dlaczego w ogóle tworzą się żylaki?

Żylaki to rozszerzone, niedrożne żyły, które ze względu na swoją niewydolność ciągle powiększają swój rozmiar. Przyczyną ich powstawania jest nieprawidłowe krążenie krwi, które prowadzi do zatorów i niewydolności. Przyczyna ich tworzenia się może być pierwotna i niezależna od nas, a związana jest z mniejszą ilością tkanki sprężystej. Częściej jednak mamy do czynienia z żylakami wtórnymi, które powstają poprzez zwiększony przepływ krwi spowodowany niedrożnością żył głębokich. Powstawaniu żylaków sprzyja długie, wielogodzinne pozostawanie w bezruchu w jednej pozycji. Dlatego też na powstawanie żylaków narażone są osoby prowadzące siedzący tryb życia lub też takie, które przez wiele godzin muszą w pracy stać.

Usuwanie żylaków – jakie są dostępne sposoby?

Jeśli mowa już o naprawdę skutecznych sposobach, to jeszcze do niedawna za najskuteczniejszą metodę uważano operację. Obecnie coraz częściej mówi się o wadach takiej operacji jak powikłania po narkozie, czy też długa rekonwalescencja. Znacznie lepszą możliwością jest natomiast usuwanie żylaków laserem, które uda się nam wykonać w dobrej klinice medycyny estetycznej. Jest to zabieg nieinwazyjny, do którego wskazania mogą być zarówno medyczne jak i typowo kosmetyczne.

Usuwanie żylaków laserem – jak to wygląda?

Zabieg polega na zamknięciu światła chorej żyły za pomocą światła lasera tak, aby całkowicie wyłączyć ją z krwiobiegu. Funkcje, które pełniła ta konkretna żyła, zostają przejęte przez inne naczynia, co stymuluje je do pracy. Usuwanie żylaków laserem w efekcie poprawia krążenie krwi w organizmie. Wskazania do takiego zabiegu mogą wynikać na przykład z refluksu żylnego, który diagnozuje się na podstawie badania USG, mogą to być też wskazania kosmetyczne, a także wskazania związane z powikłaniami zdrowotnymi – bóle nóg, obrzęki, Zespół Niespokojnych Nóg, bóle łydek, owrzodzenia, uczucie ciężkich nóg połączone z ich drętwieniem.

Usuwanie żylaków laserem sprawdzi się nawet w momencie, kiedy żylaki są w bardzo zaawansowanym stadium. W przypadku tego zabiegu rekonwalescencja nie trwa długo, nie ma żadnych szwów, a jedynie tylko niewielki opatrunek uciskowy. W efekcie czego szybko można wrócić do wszelkich swoich obowiązków. Zabieg laserowy na żylaki jest obecnie najpopularniejszą i najbardziej polecaną metodą radzenia sobie z żylakami, zarówno dzięki efektom, jakie można uzyskać jak i ze względu na nie inwazyjność zabiegu w porównaniu do operacji. Na pewno warto taką możliwość wziąć pod uwagę.