Systemy przywoławcze – jeden system, wiele zastsowań

Prowadzisz obiekt gastronomiczny albo obiekt turystyczny? Czy wiesz, czym są systemy przywoławcze i jak działają? Jeśli nie, to koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Prosty sposób komunikacji

Systemy przywoławcze dają możliwość skomunikowania się z drugą osobą za pomocą nadajników z przyciskiem. Najczęściej systemy są stosowane w placówkach medycznych – szpitalach, domach opieki itp. Nadajniki z przyciskiem są montowane w różnych miejscach – np. przy łóżku czy w łazience. Jeżeli pacjent potrzebuje pomocy, wciska przycisk, który informuje personel medyczny, skąd przyszedł sygnał. Dzięki temu personel medyczny może szybko zlokalizować pacjenta, który potrzebuje pomocy. Stosowanie systemu przywoławczego w placówkach medycznych jest bardzo ważne, ponieważ dają możliwość zlokalizowania pacjenta i szybkiego udzielenia pomocy. Systemy są stosowane również poza branżą medyczną, w obiektach turystycznych, gastronomicznych czy SPA. W obiekcie turystycznym pozwalają na komunikację między gościem a recepcją.

Wygodne rozwiązanie nie tylko dla szpitali lub restauracji

Systemy mogą informować personel o takich potrzebach jak np. wniesienie posiłku, wymiana ręczników czy sprzątanie pokoju. Goście nie muszą schodzić czy dzwonić do recepcji, wystarczy, że skorzystają z przycisków. System polepsza i usprawnia prace całego personelu. System może być używany również w branży gastronomicznej. System będzie ułatwiał komunikację między gościem i kelnerem. Jeżeli gość będzie już wiedział, co chce zamówić, to może użyć przycisku, aby zawołać kelnera i złożyć zamówienie. Po zjedzeniu posiłku, gość nie musi szukać kelnera, wystarczy, że użyje przycisku, który informuje kelnera o potrzebie wystawienia rachunku. Jak widzisz, systemy przywoławcze mają wiele zalet i są niezwykle proste w obsłudze. Systemy są bardzo dobrze odbierane przez gości oraz przez personel. Zarówno goście, jak i personel będzie mógł zaoszczędzić czas i uniknąć nieprzyjemnych sytuacji. Kelner nie będzie musiał wpatrywać się w stolik i zastanawiać się, czy goście są już gotowi do złożenia zamówienia, a goście nie będą musieli czekać w nieskończoność na kelnera, który przyjdzie przyjąć zamówienie.