Systemy przywoławcze – idealne rozwiązanie dla gastronomii?

Jesteś właścicielem lokalu gastronomicznego i zastanawiasz się, czy nie zainwestować w systemy przywoławcze? A może komunikacja w Twojej restauracji nie jest na wysokim poziomie? W takim razie ten artykuł jest dla Ciebie. Przeczytaj go i sprawdź, czy warto postawić na systemy przywoławcze.

Co to są systemy przywoławcze?

Systemy przywoławcze to urządzenia, które wykorzystywane są w wielu miejscach. Można je spotkać nie tylko w gastronomii, ale też w hotelach, SPA, czy placówkach medycznych. Co to jest? W ogromnym skrócie, jest to narzędzie, które najczęściej za pomocą transmitera, przesyła informację z jednego miejsca do drugiego. Aby móc kontaktować się między dwoma miejscami, potrzebny jest do tego nadajnik z przyciskiem lub w przypadku restauracji – pager. W momencie, w którym gość prześle sygnał, naciskając odpowiedni przycisk, kelner otrzyma go właśnie albo na pager albo na tablicę informacyjną LED, którą ma przy swoim stanowisku. W ten sposób będzie on wiedział, do którego stolika podejść. W nowoczesnych systemach jest nawet różnienie, czego oczekuje klient. Jest przycisk przywołania kelnera w celu zamówienia posiłku, a także przycisk, który komunikuje pracownikowi, że gość prosi o rachunek.

Zaoszczędź czas gościa i swojego personelu

Ogromnym plusem tego rozwiązania jest to, że system pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu zarówno pracownika, jak i gościa. Cały proces składania i realizacji zamówienia trwa o wiele krócej, a dzięki temu, że kelner wie, do którego stolika podejść, może jak najlepiej wykonywać swoją pracę. To daje pracownikom duży komfort pracy. Jest to w szczególności ważne w tej branży, ponieważ wszystko toczy się w biegu i wielkim pośpiechu. W końcu chodzi w lokalach gastronomicznych o to, by jak najszybciej zrealizować danie klienta, a bez odpowiednich udogodnień i przy pełnej sali ciężko jest sprostać wszystkim wymaganiom.

System przywoływania klientów

Na rynku są różnego rodzaju systemy przywoławcze. Są takie, które przywołują kelnerów, a inne klientów. Przykładem tego typu rozwiązania jest „Klient START”. Ten system jest często stosowany w lokalach samoobsługowych i barach mlecznych. Cały proces polega na tym, że po złożeniu zamówienia klient otrzymuje pager. W momencie, w którym jego danie będzie gotowe, wtedy obsługa przesyła mu komunikat o możliwości odebrania posiłku.