Stomatologia w Tarnowskich Górach pomoże dbać o zęby

Tak naprawdę dbanie o uzębienie nie dość, że zaczyna się od wczesnych lat dzieciństwa, to jeszcze trwa nieustannie i trzeba to robić systematycznie. Dzięki temu jest większe prawdopodobieństwo, że nasze zęby nie będą się psuć, a także, że jeszcze wiele lat będziemy mogli się nimi cieszyć.

Kiedy zacząć dbać o zęby?

Tak naprawdę już od momentu, gdy pojawiają się pierwsze zęby, a do jadłospisu dziecka dokładane są posiłki stałe, należy zadbać o jego jamę ustną. Na początku oczywiście są to miękkie szczoteczki i bardzo delikatne pasty do zębów. W ten sposób uczymy dziecko nawyku mycia zębów, a tym samym będzie ono w przyszłości chętniej to robiło. Nie można tego zaniedbywać, tylko dlatego, że są to zęby mleczne i za chwilę i tak wypadną. Okazuje się bowiem, że próchnica zębów mlecznych może zaatakować zęby stałe, czyli nie dość, że dziecko będzie się męczyć z bólami zębów mlecznych, to po wyrośnięciu w ich miejscu zębów stałych, sytuacja się powtórzy. Niestety, stomatologia w Tarnowskich Górach, ani w innych miastach nie daje możliwości zapobiegania temu inaczej, niż w postaci leczenia mleczaków.

Jak najlepiej dbać o zęby?

Oczywiście podstawą jest odpowiednie szczotkowanie zębów. Nie tylko powinno się odbywać po każdym posiłku, ale również powinniśmy to robić odpowiednio długo. Idealne jest szczotkowanie przez 3 minuty, aby rzeczywiście dotrzeć do wszystkich niedostępnych miejsc. Mogą nam pomóc w tym szczoteczki elektryczne, choć również tradycyjną szczoteczką można wszędzie dotrzeć, tylko trzeba się postarać. Codziennie powinniśmy także czyścić żeby nicią dentystyczną, aby z każdej szpary pozbyć się resztek jedzenia. Na koniec, możemy jeszcze przepłukać jamę ustną płynem do płukania, który ma właściwości antybakteryjne. W ten sposób możemy przez długi czas uchronić się przed próchnicą, ponieważ nie będzie możliwości, aby w ogóle powstała.

Czy możemy omijać dentystę?

Nawet jeśli jak najdokładniej dbamy o zęby, nie powinniśmy omijać regularnych wizyt u dentysty. Tylko stomatologia Tarnowskie Góry pomoże nam stwierdzić, czy wszystko w naszej jamie ustnej jest w porządku i czy nic nie wymaga interwencji. Jeżeli bowiem pojawi się najmniejszy ślad próchnicy, można ją szybko wyleczyć i zapobiec rozprzestrzenianiu. Dzięki temu nie doprowadzimy do takiego stanu, żebyśmy potrzebowali leczenia kanałowego, które jest długie i kosztowne.