Stomatolog z Tychów radzi, co zrobić, by zęby były śnieżnobiałe

Chcesz, by twój uśmiech był olśniewający? Musisz o niego szczególnie zadbać. Konieczne będą wizyty u stomatologa, który podpowie ci na co zwrócić uwagę, by uśmiechać się bez kompleksów. To bardzo ważne. Czasem niewielkie zmiany powodują, że wygląda i czuje się znacznie lepiej. Z tego właśnie powodu tak ważne jest to, by często chodzić do stomatologa.

Co zrobić, by zęby były bielsze?

Dużo osób wstydzi się uśmiechnąć, bo ich zęby nie są śnieżnobiałe. W dzisiejszych czasach, kiedy spożywamy tony kawy, także palimy papierosy jest to jak najbardziej normalne zjawisko. Niestety, wybielenie zębów nie przychodzi już tak łatwo jak wypicie przysłowiowej malej czarnej. Może być to frustrujące. Samodzielnie nie da się osiągnąć dobrego efektu. Są wprawdzie pasty wybielające na rynku, ale pozwalają one jedynie na delikatne rozjaśnienie. Poza tym nie można ich stosować zbyt często z ego względu, że mogą w nadmiarze niszczyć szkliwo, a to sytuacja, do której absolutnie nie można dopuścić. Z tego właśnie powodu jeśli zależy nam na trwałym efekcie, koniecznie musimy udać się do gabinetu lekarskiego. Stomatolog z Tychów pomoże nam osiągnąć upragniony cel. Dzięki niemu zęby będą znacznie bielsze, a także zdrowsze i trwałe. To wszystko spowoduje, że nie będziemy mieli kłopotów z tym, by się uśmiechnąć.

Laser czy nakładki?

Najczęściej stomatolodzy preferują metodę nakładkowego wybielania zębów. W dużym skrócie polega ona na tym, że nakłada się specjalne nasadki wypełnione preparatem wybielającym. Żeby efekt był widoczny zabieg musi być jeszcze powtórzony parę razy. Jednak efekty tego typu działać są widoczne na długo. Zęby są białe i dobrze się prezentują. Można jeszcze pokusić się o zastosowanie lasera. Tu efekty widać już po jednej wizycie i z tego właśnie powodu na tę metodę decyduje się coraz więcej kobiet. Niestety, ma ona swoje minusy. Przede wszystkim jest ona nietrwała. Po kilku dniach zabieg należy powtórzyć. To sposób, który stosuje się głownie, kiedy zależy nam na natychmiastowym efekcie, bo np. wkrótce bierzemy ślub. Niektórzy decydują się na leczenie tych dwóch metod, wtedy efekty są najlepsze. Z jednej strony metoda nakładkowa wpływa na to, że zęby będą stopniowo coraz jaśniejsza, a laser sprawi, że szybciej będzie widać różnice. To na co się zdecydujemy musi być jednak dobrze skonsultowane. Czasem mogą pojawić się przeciwwskazania. Stąd też stomatolog Tychy musi wcześniej przeprowadzić krótki wywiad z pacjentem.