Stomatolog w Tychach pomoże ci zadbać o zęby

Chcesz, by twoje zęby były zdrowe i śnieżnobiałe? Jeśli tak, musisz regularnie odwiedzać dentystę. Tylko w ten sposób będziesz mógł utrzymać uzębienie w dobrym stanie na całe lata. Bez odpowiedniej profilaktyki zmiany mogą być bardzo duże. Może okazać się, że jedynym sposobem na uratowanie zęba będzie leczenie kanałowe.

Dlaczego tak ważna jest profilaktyka

Profilaktyka jest bardzo ważna. Tylko w ten sposób można utrzymać zęby w dobrym stanie na cale lata. Najważniejsze to myć je regularnie – przynajmniej dwa razy dziennie. Wprawdzie zaleca się to jeszcze częściej, bo po każdym posiłku, ale w praktyce może to być dość trudne. Warto zaopatrzyć się w dobre pasty do zębów i szczoteczki, a także płyn do higieny jamy ustnej. Jednak samo czyszczenie to nie wszystko. Dobrze jest przynajmniej dwa razy do roku iść do dentysty na przegląd. Jest to dość ważne, gdyż wtedy dentysta będzie w stanie wykryć chorobowo zmienione miejsce w początkowym stadium. Co za tym idzie – jego leczenie będzie praktycznie bezinwazyjne i prawdopodobnie skończy się podczas jednego zabiegu. Zaawansowana wada jest znacznie trudniejsza do usunięcia. Czasem jedynym sposobem, by uratować zęba jest leczenie kanałowe, a jest to długotrwała metoda, która może sprawiać ból. Stomatolog z Tych musi bowiem opracowywać sam nerw zęba, bo może okazać się bardzo kłopotliwe. Rdzeń zęba jest bowiem najbardziej unerwionym elementem. Pocieszające jest to, że stomatologia bardzo dynamicznie się rozwija. Wciąż powstają nowe rozwiązania, które powodują, że leczenie nie sprawia takiego bólu. Znieczulenie działa miejscowo i nie paraliżuje całej twarzy. Kiedyś tego typu metody były poza zasięgiem. Stosuje się także precyzyjna narzędzia i metody, które pozwalają na dokładne leczenie. Obraz zęba można zobaczyć na ekranie monitora. Tym samym prowadzone prace są bardzo szczegółowe. Stomatolog Tychy dokładnie widzi nad czym trzeba popracować i się do tego przykłada. Jeszcze dwie-trzy dekady temu było to praktycznie niemożliwe. Choć leczenie kanałowe było już wtedy znane, to brakowało profesjonalnych sprzętów, które znacznie ułatwiały prace.

Dentysta nie taki straszny…

Skoro medycyna taks szybko idzie do przodu, to dlaczego wciąż tak wiele osób unika wizyt w gabinecie stomatologicznym? Przede wszystkim wynika to ze strachu. Wciąż pokutuje przekonanie, że zabiegi są bolesne, a wiercenie zęba trwa w nieskończoność. Nic bardziej mylnego. Stosuje się bowiem coraz to nowsze rozwiązania, które sprawiają, że leczenie jest szybkie i skuteczne.