Stomatolog Tarnowskie Góry zachwyci twoje dzieci!

Czy zbliżająca się wizyta u dentysty zwiększa paniczny lęk? Nie chcecie narażać swoich dzieci na stres, ale musicie odwiedzić stomatologa? Krzyk, płacz i wybieganie z gabinetu to nie nowość. Mamy na to sposób! Uspokojenie wziewne, kolorowe wypełnienia, a nawet wesoła muzyka i bajki.

Leczenie dentystyczne dla dzieci

Pierwsza wizyta u stomatologa powinna odbyć się gdy dziecku pojawią się pierwsze siekacze. Specjalista sprawdzi czy ząbkowanie przebiega prawidłowo oraz czy dziecku nie zagraża próchnica. Warto rozpocząć przygodę naszego malucha z dentystą jak najszybciej. Pozwoli to dziecku oswoić się z wizytami u dentysty. Kolejną ważną kwestią jest znalezienie stomatologa, który ma pozytywne podejście do dzieci, bo strach w dzieciństwie może spowodować traumę w życiu dorosłym. Dziś coraz większą uwagę poświęca się małym pacjentom. Jest wiele nowoczesnych rozwiązań, które sprawią, że wizyta dentystyczna nie będzie już koszmarem. Co sprawia, że dziecko tak bardzo się boi? Duża wyobraźnia i strach to mieszanka wybuchowa. Chociaż plombowanie jest właściwie nieodczuwalne to paniczny lęk nie pozwala na uspokojenie się. Stomatolog z Tarnowskich Gór proponuje rozwiązanie – uspokojenie wziewne, czyli mieszanina podtlenku azotu – N2O i tlenu w połączeniu ze znieczuleniem miejscowym! Wdychanie bezwonnego gazu z pachnącej chusteczki spowoduje odprężenie. Radosną informacją dla wszystkich dentofobików jest to, że metodę stosuje sę także na osobach dorosłych. Nerwy opanowane, strach zniknął, ale co zrobić, żeby dziecko dobrze czuło się w gabinecie? Coraz więcej stomatologów zapewnia swoim pacjentom rozrywkę w postaci wesołej muzyki czy bajek puszczanych na specjalnie ulokowanym telewizorze. Taka prosta rzecz, a dziecko ma zajęcie i nie myśli o sytuacji, w jakiej się znalazło. Inną, rewolucyjną opcją jest wprowadzenie do oferty kolorowych wypełnień! Które dziecko nie chciałoby mieć niebieskiego, różowego czy zielonego ząbka?

Profilaktyka zębów w domu

Jak dbać o jamę ustną, żeby zminimalizować częstotliwość wizyt u dentysty? Zanim pojawią się pierwsze ząbki czyść dziecku dziąsła. Można to zrobić specjalnym czyścikiem założonym na palec lub zwykłym gazikiem namoczonym w przegotowanej wodzie. Warto też, jak najwcześniej, przyzwyczajać dziecko do mycia zębów. Kup dwie szczoteczki – jedną daj dziecku do gryzienia, a drugą myj mu ząbki. Koniecznie wykonujcie ten zabieg wieczorem, a także po każdym słodkim posiłku. Stosuj pasty specjalnie przeznaczone dla dzieci, ponieważ można je bezpiecznie połykać. W dodatku są kolorowe i smakowe, dzięki czemu dziecko chętniej będzie myło zęby. Stomatolog Tarnowskie Góry poleca fluoryzację zębów, czyli pokrycie uzębienia lakierem z fluorem. Koszt to ok. 30-80zł, w zależności od placówki.