W jaki sposób wybrać najlepsze wycieraczki metalowe?

Jesteś właścicielem obiektu o dużym natężeniu ruchu pieszego? A może potrzebujesz wycieraczki metalowej i zastanawiasz się, w jaki sposób ją wybrać? W takim razie dobrze trafiłeś! Przeczytaj ten artykuł i zobacz, na co warto zwracać uwagę, gdy kupujesz wycieraczki.

Pomyśl zanim kupisz…

Wbrew pozorom kupowanie systemów czyszczących nie jest prostym zadaniem. Nim kupisz wycieraczki metalowe musisz zadać sobie kilka ważnych pytań, które znacznie ułatwią Ci sprawę. Przede wszystkim musisz zastanowić się, czy akurat ten rodzaj wycieraczek jest idealny do Twoich celów. Wycieraczki metalowe doskonale spełniają swoje zadanie w obiektach przy dużym natężeniu, takich jak centra handlowe, lotniska lub też biurowce. Zastanów się także nad tym, w jaki sposób będziesz montować wycieraczkę do podłoża, ile powierzchni możesz przeznaczyć na maty czyszczące lub też z ilu stref powinien się składać Twój system czyszczący.

Wycieraczki metalowe najlepszym rozwiązaniem z pierwszej strefy czyszczącej?

System czyszczący składa się z 3 stref: zewnętrznej, wiatrołapu i wewnętrznej. Wycieraczki metalowe należą do tej pierwszej grupy. Ich zadaniem jest zatrzymanie większości brudu, takiego jak błoto, piasek lub śnieg, który może dostać się do środka budynku. Z tego też powodu najczęściej są one montowane na zewnątrz. Co jeszcze warto wiedzieć na ich temat? Przede wszystkim to, że kratownica, z której się składają, jest wytrzymała na wszelkie czynniki atmosferyczne, dlatego też masz gwarancję, że długo one wytrzymają. Jeśli prowadzisz sklep to możesz obawiać się, że wózki, które będą na nie najeżdżać, je zniszczą. Nic bardziej mylnego. Ich ciężar też bez problemu utrzymują, a mimo długich lat eksploatacji służą one przez lata. Warto jeszcze wspomnieć o tym, że ich czyszczenie nie jest trudne. Wystarczy, że posiadasz sprężone powietrze lub myjkę wysokociśnieniową, a możesz uporać się z tym problemem bez większych trudności. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, więc nic dziwnego, że coraz więcej osób się na nie decyduje.

Nie bój się kradzieży…

Niestety, zdarzały się przypadki, że wycieraczki metalowe były kradzione. Na szczęście, producenci tych kratownic znaleźli rozwiązanie. Zainstalowali oni element antykradzieżowy do kratownic. Jest to zabezpieczenie, które chroni przed kradzieżą. Sam element przykręcany jest śrubą z kołkiem rozporowym przez ramę montażową do podłoża.