Protetyka w Gliwicach XXI wieku

Utrata zębów to wydarzenie traumatyczne. Dorośli w porównaniu do dzieci nie cieszą się na myśl, że zęby wypadają, bo wiadomo, że już nie odrosną. U dzieciaków wypadnięcie mleczaków oznacza wchodzenie w bardziej dorosły etap życia, a a u dorosłych starość. Na szczęście obecnie protetyka Gliwice jest na tyle prężnie rozwijającą się gałęzią stomatologii, że niemal każdy pacjent może cieszyć się piękną i funkcjonalną odbudową protetyczną w jamie ustnej.

Jak zapisać się do protetyka w Gliwicach?

Aby zapisać się do protetyka w Gliwicach wystarczy udać się na konsultację stomatologiczną, poddać wnikliwemu wywiadowi medycznemu i badaniu, a także wyrazić swoje oczekiwania. Rzecz jasna nie zawsze otrzymuje się to czego się pragnie, ponieważ dobór uzupełnienia protetycznego zależy od ogólnej kondycji zdrowotnej pacjenta, a także warunków w jamie ustnej. Zanikłe wyrostki zębodołowe nie będą doskonałym podłożem do wykonania protezy dolnej obejmującej żuchwę, więc nie można winić lekarza za to, że proteza nie utrzymuje się na podłożu. Trzeba również zdawać sobie sprawę z tego, że w porównaniu do naturalnego uzębienia, uzupełnienia protetyczne są delikatniejsze i nie mogą sprostać każdej sile, dlatego gryzienie orzechów nie jest najwłaściwszym pomysłem, gdy chcemy długo korzystać z mostu porcelanowego. Nie trzeba się jednak zbytnio zamartwiać, gdyż w zależności od naszych potrzeb, lekarz zdecyduje się na zamontowanie najlepszego z możliwych uzupełnienia.

Jakie rozwiązania proponuje współczesna protetyka?

Obecnie korony i mosty można wykonywać z niezwykle trwałego cyrkonu, który można podbarwiać w laboratoriach techniki dentystycznej. Jest to materiał bardzo trwały, porównywany do metalu. Jego zaletą jest estetyczny, biały wygląd oraz brak wywoływania alergii. Ponadto ma właściwości rozszerzania się i kurczenia, dzięki czemu niwelowane są pęknięcia. Oczywiście uzupełnienia protetyczne z cyrkonu są droższe niż standardowe korony z metalu, ponieważ są wykonywane metodą frezowania. Warto jednak się nad nimi zastanowić, gdyż bardzo możliwe, że w niedalekiej przyszłości staną się bardzo modne i szeroko stosowane u pacjentów i protetyka Gliwice i nie tylko będzie z nich korzystać na szeroką skalę.