Poporodowa plastyka brzucha i 2 inne sposoby, które pomogą Ci powrócić do formy sprzed ciąży

Wiele matek już w czasie ciąży zastanawia się, w jaki sposób wrócą do formy po porodzie, szczególnie, jeśli w tym okresie dużo przytyły. Na szczęście w dzisiejszych czasach istnieje wiele dobrych sposobów, by znów wyglądać szczupło i atrakcyjnie. Można zacząć od odpowiedniej diety czy aktywności fizycznej. Wyborem niektórych matek może być też poporodowa plastyka brzucha.

Pierwszy sposób: ćwiczenia

Po pierwsze – aktywność fizyczna. Może to być dość dużym wyzwaniem, ponieważ maluch na pewno wymaga naszej stałej uwagi, a w niektórych przypadkach – karmienia. Nie musimy jednak od razu decydować się na jogging lub kupować karnetu na siłownię lub basen. Na początek wystarczą ćwiczenia w domu. W ten sposób możemy być spokojne, że naszemu dziecku nic się nie stanie oraz, że będziemy powoli wracać do idealnej formy. Popularne ćwiczenia dla mam są częstym tematem filmików publikowanych w Internecie. Wystarczy trochę poczytać i zapoznać się z opiniami innych ćwiczących mam, by z łatwością znaleźć coś dla siebie.

Drugi sposób: dieta i kosmetyki

By wspomóc ćwiczenia, warto wesprzeć się odpowiednią dietą i kosmetykami. Gotowane produkty, duża ilość warzyw i ciemnego pieczywa oraz rezygnacja ze słodyczy i cukrów, pozwolą nam stopniowo wrócić do idealnej wagi. Jeśli karmimy piersią, zdrowa dieta będzie też dobra dla naszego dziecka. Skórę po ciąży warto również wspomóc odpowiednimi kosmetykami. Popularne marki produkują całe serie kosmetyków dla młodych mam, które pomagają przywrócić skórze elastyczność.

Trzeci sposób: zabiegi plastyczne

Niektóre z nas zdecydują się też na zabiegi plastyczne, takie jak poporodowa plastyka brzucha. Warto to jednak zrobić dopiero wtedy, kiedy upewnimy się, że nasz dotychczasowe starania i inwestycja w sprzęt do ćwiczeń czy kosmetyki, nie przyniosły efektu. Zabiegiem który wybierzemy może być na przykład odsysanie tłuszczu z partii ciała, z którymi nie możemy sobie poradzić same. Bardziej kompleksowym i zyskującym na popularności zabiegiem jest poporodowa plastyka brzucha. Na zabieg ten decyduje się coraz więcej młodych mam, którym zależy na błyskawicznym powrocie do figury sprzed porodu.