Pomoce optyczne dla słabowidzących idealne na Dzień Ojca

Zbliża się Dzień Ojca. To czas, kiedy gorączkowo chodzimy po sklepach w poszukiwaniu idealnego prezentu. Jak taki znaleźć i czym się kierować przy wyborze. Zanim kupimy kolejny zalegający na półce podarunek, zastanówmy się nad realnymi potrzebami, które na co dzień mogą okazać się bardzo przydatne.

Słaby wzrok utrudnia życie

Jedną z rzeczy, która skutecznie utrudnia życie jest słaby wzrok. Czasem nie ma już możliwości jego korekcji, co może powodować wiele problemów. Najprostsze czynności, jak np. czytanie, pisanie mogą sprawiać nie lada problem. W zależności od wady osoba niedowidząca może mieć też problem z patrzeniem w dal, które objawia się np. tym, że nie są w stanie oglądać telewizji. Zważywszy na fakt, że na takie dolegliwości cierpią w głównej mierze emeryci, którzy są zmuszeni do siedzenia cały czas w domu, a do tego pozbawieni wszelkich rozrywek, warto zadbać o podniesienie ich komfortu życia. To bardzo ważne. Starość może być pięknym czasem. W końcu mamy okazję na rozwijanie swoich zainteresowań czy pasji. Niestety, bardzo często na przeszkodzie stoi właśnie zły wzrok. Wystarczy zainwestować w pomoce optyczne dla słabowidzących. Często taka drobna zmiana powoduje dużo lepsze życie i poprawia jego komfort. Tymczasem nie wszyscy są świadomi, że nie muszą widzieć źle i że mogą sięgnąć po pomoce, które znacznie ułatwią im codzienne funkcjonowanie. Takie okazje jak właśnie Dzień Ojca nadają się do tego idealnie. To dobry moment, by uświadomić rodzicom, że nie muszą być skazani na wegetację i mogą rozwijać swoje pasje, pomimo słabego wzroku.

Jak dopasować odpowiednie pomoce optyczne?

Żeby dopasować odpowiednie pomoce optyczne dla słabowidzących, należy przede wszystkim udać się do optyka, by pomógł dobrać idealne rozwiązanie. Na rynku jest cała masa produktów. Są m.in.: lupy tradycyjne lub elektroniczne, okulary lupowe, monookulary. Artykuły te powinny być dopasowane do wzroku. Żeby dobrze je dobrać, konieczne jest wykonanie odpowiednich badań. Trwają one około godziny, stąd też trzeba się odpowiednio wcześnie umówić na wizytę, by niepotrzebnie nie czekać na swoje miejsce. Na niektóre z tych rzeczy można otrzymać dofinasowanie z PFRON-u lub NFZ-u. To bardzo duże udogodnienie. Dzięki temu można trochę zaoszczędzić. Jeśli mimo wszystko kwota będzie spora jak na naszą kieszeń, można pomyśleć o skorzystaniu z systemu ratalnego. Taka forma płatności jest dostępna w większości placówek medycznych.