Okulista z Gliwic radzi: latem szczególnie zadbaj o oczy

Zbliżają się wakacje. To czas, na który większość z nas czeka z niecierpliwością. W końcu będzie można opalać się nad wodą, zażywać słonecznych kąpieli. Trzeba jednak uważać na oczy. Promienie UV nie są dla nich najlepsze.

Noś okulary słoneczne

Niezmiernie istotne jest, by nosić okulary słoneczne i to nie byle jakie. Wprawdzie w marketach pełno jest modeli, które są wykonane z ciemnego plastiku i jedynie imitują prawdziwe okulary. Takie modele są wprawdzie tanie, ale nie są w stanie zapewnić należytej ochrony. One jedynie zaciemniają obraz i powodują, że słońce tak nie razi. Dużo lepszym pomysłem jest zaopatrzenie się w okulary w salonie optycznym. Tam są wprawdzie nieco droższe produkty, jednak przystosowane do wzroku, które doskonale zabezpieczają przed szkodliwym promieniowaniem. To bardzo istotne, bo w ten sposób można dużo zdziałać. Co ważne, takie okulary wykonuje się indywidualnie. Muszą być dostosowane do naszych oczu. Jeśli ktoś ma wadę wzroku, można zamówić sobie okulary słoneczne korekcyjne. To najlepszy wariant, bo nie powoduje niszczenia wzroku, a do tego powoduje, że oczy się nie męczą. Nie trzeba się bowiem wysilać, by coś zobaczyć. To znacznie ułatwia codzienne funkcjonowanie, jak np. prowadzenie samochodu. Zatem nie rezygnujmy z okularów słonecznych. Wybierajmy je jednak z głową. Każdy okulista z Gliwic potwierdzi nam, że jest to niezmiernie istotne i nie można o tym zapominać. Dotyczy to w szczególności okresu wakacyjnego, gdzie promienie słoneczne bywają bardzo uciążliwe. Wraz ze zmianą klimatu coraz częściej pojawiają się tropikalne upały, które nie są dobre dla wzorku i należy się przed nimi w jakiś sposób chronić.

Szukaj zacienionych miejsc

To, że okulary słoneczne są bardzo ważne nie trzeba nikogo przekonywać. Warto jednak oprócz tego spróbować w jakiś inny sposób uchronić się przed słońcem. Okulista Gliwice radzi, by w miarę możliwości szukać zacienionych miejsc. Przykładowo, jeśli wybieramy się nad wodę szukajmy miejsc w pobliżu drzew, a jeśli to możliwe, weźmy ze sobą parasol, pod którym będziemy mogli odpoczywać. Warto też zaopatrzyć się w kapelusze lub czapki z daszkiem, które będą źródłem naturalnego cienia. Oczywiście nie jesteśmy w stanie zabezpieczyć się przed wszystkimi niedogodnościami, jednak warto zrobić wszystko co w naszej mocy, by jak najmniej narażać wzrok na uszkodzenia. Chwila zapomnienia w wakacje i zbyt duże działania promieni UV może narazić nasze oczy na zniszczenie i doprowadzić do poważniejszych schorzeń.