Okulista z Gliwic radzi, by ograniczyć dzieciom komputer i tablet

Maluchy są bardzo niesforne. Żeby zyskać chwilę dla siebie, rodzice często podstawiają im pod nos komórki, tablety czy inne tego typu rzeczy. To wprawdzie powoduje, że dziecko przez pewien czas znajduje zajęcie, jednak na dłuższą metę nie jest to dobre rozwiązanie, bo powoduje szybkie pogorszenie się wzroku.

Odstaw tablety i komórki

Ważne jest, by w miarę możliwości starać się ograniczać maluchom komórki, tablety czy inne tego typu rzeczy. To nie jest dobre wyjście i może powodować sporo problemów ze wzrokiem. Lepiej zamiast tego zaproponować wyjście na plac zabaw czy zagrać z dzieckiem w grę, a nawet poczytać książkę. Promienie wydobywające się z ekranu monitora czy komputera nie są wskazane i mogą niszczyć siatkówkę oka i osłabiać widzenie. Coraz więcej maluchów musi nosić okulary. To nie jest dobre, bo w tak młodym wieku wada bardzo szybko postępuje, a dobry okulista Gliwice musi systematycznie kontrolować wzrok dziecka, by nie dopuścić do większego rozwoju schorzenia. W tak młodym wieku wzrok może się bardzo szybko pogarszać. Lepiej więc dmuchać na zimne i ograniczyć maluchom dostęp do różnych urządzeń. Nie zawsze jest to możliwe, bo to rzeczy z których się często korzysta. Warto jednak zrobić co się da, by dziecko jak najmniej czasu spędzało przed takimi rzeczami, bo to może wpłynąć na jego oczy.

Zadbaj o odpowiednie oświetlenie…

Niezwykle ważne jest także oświetlenie pomieszczenia. Najlepiej spędzać czas przy naturalnym świetle. Wprawdzie czasami trzeba wspomagać się sztucznym oświetleniem, jednak na dłuższa metę nie jest to zalecane. To źle działa na wzrok. Warto w miarę możliwości wychodzić z dzieckiem na dwór. Trzeba jednak ochronić oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV. Warto zakładać czapki z daszkiem czy też specjalnie odpasowane okulary słoneczne, które można kupić w salonie optycznym. Tylko takie modele mogą w pełni ochronić oczy przed słońcem – co potwierdza każdy dobry okulista Gliwice. Ważne jest również, by zastosować odpowiednia dietę bogatą w warzywa i owoce. Szczególnie cenna dla zdrowia jest witamina A, która dobrze oddziałuje na wzrok. Warto więc zadbać o te wszystkie elementy, by zapewnić maluchowi optymalne warunki do zabawy i rozwoju. Choć nie da się całkowicie odizolować dziecka od tego typu rzeczy, jednak można spróbować je znacznie ograniczyć i tak dobierać zajęcia, by ograniczyć kontakt z komórka i tabletem. Jest to jak najbardziej możliwe, ale potrzeba trochę zaangażowania. Następnym razem zanim damy dziecku smartfona, by zyskać trochę spokoju, dobrze się zastanówmy.