Laserowe usuwanie zaćmy sposobem walki z chorobą

W Polsce wiele osób cierpi na zaćmę, której inną nazwą jest katarakta. Ta choroba może doprowadzić do utraty wzroku, dlatego należy ją leczyć w odpowiednim momencie. Sprawdź, jak można pokonać zaćmę.

Co warto wiedzieć na temat laserowego usuwania zaćmy?

Laserowe usuwanie zaćmy jest realizowane tylko w niektórych klinikach okulistycznych w naszym kraju. Należy zdawać sobie sprawę, że cała procedura likwidowania zaćmy jest stosunkowo krótka, ponieważ trwa tylko kilka minut. Warto wiedzieć, że najważniejsze części zabiegu obejmują: kapsuloreksję, defragmentację jądra soczewki, a także wykonanie tuneli dla wprowadzenia narzędzi. W sumie te czynności trwają od 30 do 40 sekund. Bardzo istotną zaletą lasera jest jego duża precyzja, która w znacznym stopniu wpływa na zmniejszenie ryzyka uszkodzenia gałki ocznej, co czasami się zdarza podczas operowania tradycyjną metodą. Trzeba zauważyć, że podczas tego laserowego zabiegu istnieje możliwość skorygowania astygmatyzmu, jeżeli występuje on u danego pacjenta. Ryzyko powikłań w przypadku laserowego usuwania zaćmy jest właściwe żadne. Należy wiedzieć, że wszczepienie sztucznej soczewki wpływa na skuteczność końcowej procedury. Pacjentowi nie zakłada się żadnego opatrunku, dlatego po zabiegu może on funkcjonować w normalny sposób.

Zanim zapiszesz się na zabieg, sprawdź opinie kliniki

Godne polecenia jest sprawdzenie jakie są opinie na temat ośrodków, które wykonują laserowe usuwanie zaćmy. Takie opinie można przykładowo znaleźć w internecie. Dzięki nim dana osoba będzie mogła zorientować się, która oferta najlepiej spełnia jej oczekiwania. Duże znaczenie odgrywa jakość narzędzi, które są używane do zabiegu. Oczywiście istotne jest to, aby specjalista przeprowadzający dany zabieg posiadał jak najlepsze umiejętności oraz niezbędne doświadczenie. Dla wielu ludzi ważne jest to, aby personel określonej placówki był życzliwie nastawiony do pacjenta, gdyż wpływa to w pozytywny sposób na kondycję psychiczną.