Krzywy zgryz to nie tylko estetyka. Pomoże ci stomatolog?

Krzywy zgryz to spory problem i to nie tylko natury estetycznej, choć jest to bardzo ważne. Wada może również powodować inne dolegliwości. Jeśli twoje zęby nie są proste, odwiedź dentystę w Tychach i poproś o pomoc. Dowiedz się, na co wpływa krzywy zgryz.

Brzydki uśmiech, mniejsza pewność siebie

Podstawowym problemem jest to, że krzywe zęby powodują, że stajemy się mniej pewni siebie. Wiemy, że nasze uzębienie pozostawia sporo do życzenia toteż rzadziej się uśmiechamy, boimy się odezwać w obawie, że ktoś zauważy nasz problem. W efekcie stajemy się mniej pewni siebie. Gorzej radzimy sobie w stresujących sytuacjach i różnego typu rozgrywkach w pracy i w życiu prywatnym, a to wszystko przez to, ze mamy krzywe zęby. Na szczęście problem jest do rozwiązania. Dobry stomatolog w Tychach z pewnością powinien nam pomóc. Warto więc udać się do niego po pomoc.

Wady wymowy z powodu zębów?

Krzywe zęby mogą przyczynić się do rozwoju wad wymowy. Zaburzają czynności związane z oddychaniem, żuciem, a co za tym idzie – wpływają na mowę. Z tego właśnie powodu trzeba jak najszybciej reagować i udać się po pomoc do specjalisty. Im wcześniej wyleczona wada, tym lepiej. W przypadku dzieci tego typu zaniedbania mogą się okazać bardzo groźne, a w starszym wieku takie wady wymowy będą znacznie trudniejsze do wyeliminowania. Jeśli więc widzimy, że pociecha ma problemy z tym, żeby się wysławiać i znacznie odstaje od rówieśników, to w pierwszej kolejności powinniśmy się udać na kontrolną wizytę do gabinetu dentystycznego. Dobry stomatolog Tychy z pewnością powinien nam wszystko wyjaśnić, a przede wszystkim stwierdzić, czy wada wymowy rzeczywiście jest wynikiem nieprawidłowego zgryzu.

Masz krzywe żeby, częściej będą się psuć

Krzywy zgryz to także problem natury higienicznej, który może mieć poważne konsekwencje. Jeśli zęby są mocno stłoczone, przechylone, to może to powodować, że będzie je trudniej domyć. W rezultacie w miejscach słabo dostępnych zacznie się gromadzić kamień i osad, a stąd już krótka droga do rozwoju wielu chorób, np. przyzębia, próchnicy. Może to także osłabiać zęby i prowadzić do ich rozchwiania. Jeśli więc nie chcemy, by nasze zęby były w złym, stanie, musimy w pierwszej kolejności udać się do ortodonty. Im wcześniej, tym lepiej. Wtedy najłatwiej jest wyprostować zgryz. Choć zdarza się, że nawet osoby w podeszłym wieku noszą aparat ortodontyczny. Tym bardziej, że współczesne komponenty stomatologiczne są praktycznie niewidoczne.