Chirurg stomatolog Tarnowskie Góry: nie musisz się męczyć ze swoimi ósemkami

Mogłoby się wydawać, że każdy ząb jest dla nas na wagę złota, bo przecież spełnia ważne funkcję i nie możemy się bez niego obyć. Generalnie tyczy się to wszystkich zębów i w większości przypadków jest to prawda, chyba, że rozmawiamy o ósemkach, które najczęściej są najbardziej problematycznymi zębami.

Zęby, które wyrastają najpóźniej

Wszyscy wiedzą, że najpierw dzieciom rosną mleczne zęby, które w okresie przedszkola i szkoły podstawowej wypadają i są zastępowane zębami stałymi. W tym okresie wyrasta nam 28 zębów, po siedem po każdej ze strony na górnej i dolnej szczęce. Po okresie rozwoju, gdy człowiek jest już dojrzały i dorosły zaczynają mu wyrastać dodatkowe zęby po każdej ze stron, na obu szczękach, czyli ósemki. Są to najczęściej zęby duże, które boleśnie przebijają się przez dziąsła, nierzadko powodując duży dyskomfort, a nawet przesuwanie się wszystkich zębów w szczęce. Dlatego chirurg stomatolog Tarnowskie Góry może zadecydować o ich usunięciu. Tym bardziej, że zęby te wcale nie są tak bardzo potrzebne, ponieważ pozostałe świetnie radzą sobie bez jego obecności. Co więcej, psują się one najszybciej, ze względu na to, że znajdują się najdalej.

Nie musisz się z nimi męczyć

Co bardzo istotne, najczęściej aby wyrwać ósemki musisz wybrać się do specjalisty. Takich ekstrakcji dokonuje bowiem chirurg stomatolog Tarnowskie Góry ze względu na to, że ósemki są bardzo duże. Nierzadko ich usunięcie wiąże się z założeniem szwów. Poza tym, zdarza się, że wymagają usunięcia jeszcze zanim pojawią się na zewnątrz dziąsła, wtedy trzeba je rozcinać, co również wiąże się z interwencją chirurgiczną. Najczęściej możemy takie problemy wyłapać, gdy robimy zdjęcie naszej szczęki, zdarza się jednak, że decyzja podejmowana jest dlatego, że ząb chcąc się przebić, sprawia ogromny ból, nierzadko zbiera się też wtedy ropa i pojawia się stan zapalny. Wtedy jak najszybciej trzeba zacząć przyjmować antybiotyk, a gdy ropa zniknie – usunąć ząb, aby ponownie nie dopuścić do takiej sytuacji. Poza tym jeśli nasze żeby są duże, a szczeka mała, to nie można dopuścić do wyrośnięcia ósemek, aby nie poprzesuwały nam zębów, ponieważ skończy się to noszeniem aparatu na zęby, aby je później wyprostować.

2 thoughts on “Chirurg stomatolog Tarnowskie Góry: nie musisz się męczyć ze swoimi ósemkami

Comments are closed.